Rafadan Tayfa kaldırıldı mı? TRT Çocuk yayın akışında Rafadan Tayfa neden yok?

Rafadan Tayfa yayından mı kaldırıldı sorusu, TRT Çocuk ekranlarında hemen her gün yayınlanan çizgi diziyi göremeyen vatandaşların araştırdığı konu oldu. Sadece çocukların değil, ailelerinin de severek izlediği Rafadan Tayfa çizgi filmi, uzun yıllardır TRT Çocuk ekranlarında yayınlanmaya devam ediyordu. Peki, Rafadan Tayfa yayından mı kaldırıldı? Rafadan Tayfa neden yok? İşte, o detaylar

RAFADAN TAYFA YAYINDAN MI KALDIRILDI? RAFADAN TAYFA NEDEN YOK?

Rafadan Tayfa bir süredir TRT Çocuk yayın akışında bulunmuyor. Dizinin yapımcı kuruluşu ve TRT Çocuk kanalından konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

RAFADAN TAYFA’NIN KONUSU NEDİR?

Çizgi filmin hikâyesi, “Rafadan Tayfa” adındaki bir arkadaş grubunun yaşadığı maceralardan oluşmaktadır. Film, 90’lı yılların mahalle hayatını ve samimi insan ilişkilerini yansıtmaktadır. Arkadaş grubunun ismi ise, sinema filmi çektikleri bir bölümde filme isim ararken, karakterlerden olan Hayri’nin ”Kafadan Tayfa” yerine, açlıktan “Rafadan Tayfa” demesinden ve bunun çarpıcı bir isim olduğu için kabul edilmesinden gelmektedir.

İstanbul’un Anadolu Yakası’ndaki bir mahallede yaşayan bu arkadaş grubunun başına türlü türlü komik olaylar ve maceralar gelmektedir. Film, bu güldürücü olayları ve durumları güzel ve etkileyici bir şekilde ekrana sunarken, aynı zamanda 90’lı yılların samimiliğini, sıcaklığını ve komşu-insan ilişkilerini de yansıtmaktadır. Bazen bölüm sonlarında ders verildiği de görülmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir