Karar yazarı Beki: CHP liderinin şehit cenazesine katılmasından kim, niye rahatsız olur?

Karar yazarı Akif Beki, dün Erdoğan’ın konuşmasında Özel’in Manisa’da katıldığı şehit cenazesinde “yuhalanması” için, ” Artık bu millet, kimin kim olduğunu gayet iyi biliyor. ” ifadelerini kullanmasına işaret ederek, “Terörle mücadelenin, siyasi iktidar mücadelesine ve seçim propagandasına alet edilmesine en çok Erdoğan karşıydı. Bu partizanlık ve istismarlardan epey de çekmişti.” dedi. 

Beki, “Muhalefetle değil terörle mücadele edecektiniz” başlıklı köşe yazısında Erdoğan’ın daha önce konuşmalarında kullandığı “Ölüm haktır, Şu anda trafik kazalarında kaybettiğimiz insan sayısı, teröre maalesef şehit olarak verdiğimizden çok daha fazla. Bununla ilgili feryat var mı, yok. ‘Trafik kazası’ diyor, gelip geçiyoruz ama terörle ilgili olduğu zaman birileri çok kaşıyor”  ifadeleri anımsatarak şunları kaydetti:

“AK Partililer ve Erdoğan’sa halkı kendilerine karşı dolduran böyle provokasyonlara pabuç bırakmamakta kararlıydı.

16 Temmuz 2013’te, şehit aileleri ve gazi yakınlarıyla iftarda Başbakan Erdoğan, şöyle konuşuyordu:  ‘Ölüm haktır. Öyle veya böyle hepimiz öleceğiz… Kimin nerede, ne zaman, nasıl öleceği belli değildir. Ne bir saat ileri, ne bir saat geri… Herhangi bir hastalık sebebiyle olabilir, trafik kazası sebebiyle olabilir. Şu anda trafik kazalarında kaybettiğimiz insan sayısı, teröre maalesef şehit olarak verdiğimizden çok daha fazla. Bununla ilgili feryat var mı, yok. ‘Trafik kazası’ diyor, gelip geçiyoruz ama terörle ilgili olduğu zaman birileri çok kaşıdığı için, üzerine üzerine giderek buradan maalesef birileri bir şeyler toplamak istiyor.!

Şimdi bunları söylediği için CHP ve muhalefet, benzer dolduruşlara hedef oluyor. AK Parti ve Erdoğan da bunu destekliyor. (…)

Terörle mücadelenin, siyasi iktidar mücadelesine ve seçim propagandasına alet edilmesine en çok Erdoğan karşıydı. Bu partizanlık ve istismarlardan epey de çekmişti.

Şehit cenazesine katılmak, aynı zamanda bir gövde gösterisi ama teröristlere karşı bir gövde gösterisi.

CHP liderinin şehit cenazesine katılmasından kim, niye rahatsız olur?

Hem şehit cenazesinin belediye seçimleriyle alâkası ne? Bir partiye seçim kazandırmak için şehit düşmüş değiller ki!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir