İspanya’da gece kulübünde yangın: 13 ölü

İspanya’nın güneydoğusundaki Murcia kentinde bir gece kulübünde sabaha karşı çıkan yangında ilk belirlemelere göre, 13 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Murcia Acil Müdahale Koordinasyon Merkezi’nden yapılan açıklamada, kentteki bir eğlence mekanında yangın çıktığı ifade edildi.

BAZI KİŞİLERDEN HABER ALINAMIYOR

AA’nın aktardığına göre açıklamada, yangın nedeniyle ilk belirlemelere göre 4 kişinin yaralandığı belirtildi. Ölenlerin 22 ila 45 yaşlarında olduğu, ailelere psikolojik destek için uzman ekiplerin gönderildiği vurgulanan açıklamada, eğlence mekanında oldukları tahmin edilen bazı kişilerden de haber alınamadığı kaydedildi.

Murcia Belediye Başkanı Jose Ballesta, İspanyol basınına verdiği bilgide, yangının çıkış nedeninin henüz belirlenemediğini açıkladı. Ballesta, 40’tan fazla itfaiye görevlisinin çalıştığını ve hayatlarını kaybedenlerden dolayı “büyük bir acı yaşadıklarını” söyledi.

Görgü tanıkları, mekanda doğum günü kutlaması yapıldığını, içeride birden oluşan alev ve duman nedeniyle panik yaşandığını aktardı. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir