Bakan Güler CNN Türk’e açıkladı: Teröristleri kalelerine gömüyoruz

Bakan Güler’in açıklamaları şöyle; Terörle mücadelemiz yaklaşık 40 yıldır yürütüyoruz. 40 yıldır bu işe emek veren birçok eski komutanımız var. Ben onların hepsine şükranlarımı sunuyorum. Terör örgütlerinin ne hale geldiğini hepimiz görüyoruz. Onlar bitme noktasında, son çırpınışlarını yapıyorlar. 12 şehidimizin intikamını aldık, almaya da devam edeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

“SONUNU GETİRECEĞİZ”

Bizim burada tek bir amacımız var, terör örgütünü bitireceğiz. Kim destek verirse versin bunun sonunu getireceğiz. Bunlar için tek çözüm var, gelip Türk adaletine teslim olacaklar. Destek verenler de bunu anlayacaklar.

Irak’ın kuzeyinde faaliyetlerimiz devam ediyor. Bizim Irak kuzeyindeki faaliyetlerimiz aralıksız her gün bu faaliyetlerimize devam ediyoruz. Bu sonunda ZAP bölgesinde ‘kalelerimizi hazırladık, çok rahat edeceğiz’ dedikleri kalelerinde onların hepsini bu kalelere gömüyoruz. Gömmeye devam edeceğiz. 2023 yılında 2 bin 200’den fazla teröristi etkisiz hale getirdik. Aralıksız mücadelemizi sürdürüyoruz.

2023 yılında 600 tane teröristi yakaladık hudutlarda. Ayrıca hudutlarımızı geçme niyetiyle gelen 220 bin kişi de hudutlarımızdaki aldığımız tedbirler nedeniyle geri dönüp gitmişlerdir. Cumhuriyet tarihimizin en yoğun, en kapsamlı şekilde korunduğu dönemdeyiz. En yoğun tedbirleri aldık.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir