Yeni Şafak yazarı Aktaş’tan AKP’ye: Seçim sürecine gündelik harcamalara dönük vaatler oldukça önemli hale geldi

Yeni Şafak yazarı İhsan Aktaş AKP’ye, “Yapılan büyük yatırımların açılışlarla ilan edilmesi sıradan bir olay hâline geldiyse doğrudan halka dönük siyasi vaatlerin verilip gerçekleştirilmesinin iletişimde öne alınması gerekiyor. Seçim sürecine gündelik harcamalara dönük vaatler oldukça önemli hale geldi.” uyarısını yaptı. 

Aktaş yazısında, “Türkiye’nin gelecekteki 100 yılını teminat altına alan devasa yatırımlar, ekonominin can yakıcılığından dolayı eleştiri konusu olmakta ve değersizleştirilmektedir. Bu durum, deyim yerindeyse aya merdiven dayasanız görmezden gelinecek siyasi bir atmosfer yaratmaktadır. Bu toplumsal psikolojinin oluşturulmasında ortaya hiçbir ekonomik kalkınma modeli koymadan tüketime ve harcamaya dönük popülist söylemler üreten siyasi muhalefetin payı vardır.” düşüncesini dile getirdi.

Aktaş şu ifadeleri kullandı: 

“Vatandaş her zaman haklıdır: Ortalama bir Türk vatandaşı, yollar, köprüler, havalimanları, hastaneler, üniversiteler, enerji yatırımlar gibi gerçekleştirilen büyük yatırımları gördükçe ülkenin büyümesinden kaynaklanan bu zenginlik bana nasıl yansıyacak diye bakmaktadır. Yirmi yıl önce yatırımların arttırılmasını talep eden seçmenin bugün bireysel tercihlere yönelmesi yatırım alanındaki ihtiyacın büyük ölçüde karşılandığını göstermektedir. Bugünden sonra hükümetin önünde bireyin zenginliği, ARGE yatırımları, sanayi üretimi ve ihracatı artırıp sosyal refahı yükseltme hedefleri bulunmaktadır. Elbette savunma, güvenlik, dış politika her daim önemini koruyacaktır. AK Parti seçim beyannamesinin vatandaşın günlük taleplerini anladığı görülüyor.

Yapılan büyük yatırımların açılışlarla ilan edilmesi sıradan bir olay hâline geldiyse doğrudan halka dönük siyasi vaatlerin verilip gerçekleştirilmesinin iletişimde öne alınması gerekiyor. Seçim sürecine gündelik harcamalara dönük vaatler oldukça önemli hale geldi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir