En Düşük Emekli Maaşı Ne Kadar Oldu, Kaç TL? Emekli Maaşına Zam Geldi mi?

En düşük emekli maaşı tutarı son günlerin en çok araştırılan konularından biri oldu. Gündemin öne çıkan konusu olan emekli maaşı hakkında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın ‘müjde’ açıklamalarından sonra SSK ve Bağ-Kur emeklileri ‘en düşük emekli maaşı’ konusunu merakla sorgulanmaya başladı. Peki, en düşük emekli maaşı ne kadar oldu, kaç TL? Emekli maaşına zam geldi mi?

Detayların tamamı içeriğimizde…

En düşük emekli maaşının ne kadar olacağı gündemin merak edilen soruları arasında yer aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın NTV canlı yayınında yaptığı açıklamalarının ardından emekliler arama motorlarına yöneldi.

Emekli Maaşına Zam Geldi mi?

Erdoğan, yapılan yeni düzenlemelerin ardından sene başında 3 bin 500 TL’den 5 bin 500 TL’ye yükseltilen en düşük emekli aylığına yüzde 36 tutarında zam yapıldığını açıkladı.

En Düşük Emekli Maaşı Ne Kadar Oldu, Kaç TL?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yönelik yaptığı açıklamasında, ‘En düşük emekli aylığını 7 bin 500 liraya yükseltme kararı aldık. Milletimize, tüm emeklilerimize hayırlı ve uğurlu olsun.’ ifadelerini kullandı.

Bu doğrultuda; SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin alacağı en düşük maaş tutarı 7 bin 500 TL’ye yükseldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir